10 червня - день народження морозива

Share on Facebook

 

 

Сьогодні, 10 червня, найзнаменитішому десерту у світі - морозиву - виповнюється 225 років.

 

морозиво10 червня було обране днем народження морозива, тому що саме цього дня у США почалися масові продажі цих ласощів.

Назвати точну дату, коли саме з'явилося морозиво, неможливо, оскільки згадувалося про змішані з льодом фруктових соках в ще класичному китайському каноні Ши цзин. Також відома легенда і про те, як Олександр Македонський ласував древнім морозивом під час перських походів.

Історикам відомо і про те, що сам Марко Поло звик до морозива в Китаї, а згодом поділився рецептами із земляками-кулінарами. Один з них опинився при французькому дворі. Відтоді на прийомах у Катерини Медичі гостям подавали морозиво з мандариновим соком. Однак, рецепт ласощів тримався в строгому секреті.

З часом морозиво стало більш поширеним десертом. Всесвітню славу отримало французьке містечко Пломб'єр, що стало батьківщиною знаменитого пломбіру. Пізніше австрійці придумали гляссе, італійці практикували виготовлення фруктового морозива. А ось французи й американці досі сперечаються про пріоритет на ескімо (пиріжок ескімоса - так спочатку називалося морозиво в глазурованому шоколаді).

Справжня, промислова історія морозива почалася в Америці. У 1846 році, коли Ненсі Джонсон винайшов ручний фризер. Серійне виробництво під головуванням Якоба Фуссела починається з 1851 року. .

Також варто згадати і історію появи найзнаменитішого морозива - у вафельному стаканчику. Як повідомляє в одному з останніх номерів видання Російський репортер, це відбулося у 1904 році на ярмарку в Сент-Луїсі. Сирієць, який продавав вафлі, придумав згортати їх у ріжок, щоб допомогти своєму сусідові-морознику, у якого закінчилися картонні стаканчики.

Сьогодні у світі існує величезна кількість різних сортів морозива. Зокрема, можна купити морозиво, виготовлене з грудного молока. А також результати роботи метра меолекулярної кухні Хестона Блюменталя - морозиво з гірчичним смаком, зі смаком яєшні тощо.

http://kava.lviv.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: