США офіційно дозволили вирощування ГМ-люцерни

Share on Facebook

 

Міністр сільського господарства США Том Вілсак оголосив про дозвіл необмеженого комерційного вирощування ГМ-люцерни, запевнивши суспільство, що його міністерство суворо контролюватиме доступність немодифікованого насіння цієї культури.

люцерна

Противники такого рішення уряду стверджують, що поспішне прийняття такого важливого рішення пов’язане зі спробою придушити зростаючий попит на органічні продукти та конвенційні продукти без вмісту ГМО. «Усі ми знаємо, що рішення було прийнято під великим тиском компаній, яким це потрібно. Викликає побоювання те, що слідом за люцерною у такий спосіб буде дозволено і безконтрольне вирощування інших ГМ-культур. Органічні фермери можуть втратити зростаючі обсяги продажу своєї продукції, якщо ГМ-матеріал шляхом перехресного опилення з навколишніх посівів опиниться в їхньому врожаї».

Нагадаємо, Міністерство сільського господарства США вперше дозволило комерційне вирощування ГМ-люцерни у 2005 р. Вже у 2007 р. Федеральний суд скасував дозвіл, заявивши, що міністерство не має належної оцінки впливу ГМО на навколишнє середовище, зокрема можливий негативний вплив на органічних фермерів. Суд постановив провести повну об’єктивну оцінку екологічних наслідків і заборонив подальше вирощування ГМ-культур. Уже у 2010 р. Верховний суд, своєю чергою, скасував постанову попереднього суду, проте не затвердив повний перелік дозволених у комерційному виробництві ГМ-культур.

 

www.nytimes.com

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04 (16)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: