Коров'ячий сказ виявлено у Швейцарії

Share on Facebook

 

На одній з ферм Швейцарії зареєстровано коров'ячий сказ. Діагноз губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби (BSE) підтверджений результатами лабораторного дослідження.


146

Інформацію про це розповсюдила державна ветеринарна служба країни через Міжнародне епізоотичне бюро. Вперше було зафіксовано у Великобританії в 1986 році. З кінця 1980-х коров'ячий сказ було виявлено у більш ніж 179 тис. голів великої рогатої худоби у Великобританії. Також хвороба виявлена ​​у сотень корів в Ірландії, Франції, Португалії, Швейцарії, Іспанії, Німеччини. Реєструються поодинокі випадки в інших країнах. 

Вважається, що епізоотія була викликана згодовуванням худобі м'ясо-кісткового борошна, виготовленого із останків «інфікованих» тварин, зокрема, овець. Було виявлено більше двох сотень смертей людей (на лютий 2009) від нового варіанту хвороби Крейцфельда-Якоба. 

Довідка. Губкоподібна енцефалопатія великої рогатої худоби, ГЕКРС, коров'ячий сказ (англ. Bovine spongiform encephalopathy (BSE), англ. Mad-cow disease) - нейродегенеративна клітинного рівня, що приводить до незворотних, летальним змін у головному мозку заражених тварин. Викликається пріоном ГЕКРС (BovPrPSc, PrPbse). Інкубаційний період від 30 місяців до 8 років. Передається при вживанні в їжу м'яса хворих тварин, викликає скрейпі у овець і хворобу Крейцфельда-Якоба (новий варіант, vCJD, nvCJD) у людей. 


 «Свинарство в Україні»

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: