Екосистемі Арктики загрожує отруєння ртуттю

Share on Facebook

 

Зміни клімату, які супроводжуються вивільненням з вічної мерзлоти токсичних речовин, можуть призвести до значного зростання вмісту ртуті та її сполук в організмах арктичних тварин.


екосистема, арктика

Згідно з доповіддю, підготовленою програмою Арктичної ради з питань моніторингу і оцінки (Амапа), збільшився останнім часом вміст ртуті в організмах арктичних диких тварин, це може бути першим свідченням кліматичних змін, що впливають на швидкість накопичення цього небезпечного металу, передає РИА "Новости". Вчені заявили, що світові прогнози щодо викидів ртуті розходяться з реальністю. В останні роки рівень викидів ртуті в Азії, зокрема, в Китаї швидко зростав, однак у Європі, Північній Америці та Росії також швидко скорочувався. Тому загальне "ртутне сальдо" змінювалося мало. Однак вміст ртуті в організмах представників арктичної фауни, особливо в Канаді і Гренландії, як і раніше росте. 

Причину слід шукати в кліматичних змінах, оскільки з потеплінням клімату відтає мерзлота вічна, і великі кількості отруйних сполук, укладених в замерзлому грунті і рослинах, потрапляють у навколишнє середовище. Кліматичні зміни можуть бути відповідальні і за усунення хімічної рівноваги ртуті в природі в бік утворення її більш токсичної форми - метилртуті, впевнені екологи.

У деяких районах Арктики вчені зафіксували високий рівень ртуті в організмах білих ведмедів, нерпа, нарвалів, білуг, декількох видів птахів та інших представників місцевої фауни. Основним джерелом ртуті є промислові викиди, які протягом 150 років приносилися з усього світу в арктичний регіон повітряними потоками, океанськими течіями і ріками та накопичувалися у водоростях. Метилртуть може накопичуватися в м'язах і внутрішніх органах тварин і людей, наприклад, в нирках і печінці, але основний збиток вона завдає мозковій тканині, відзначають вчені. При цьому концентрація ртуті неухильно наростає в міру просування вгору по харчовому ланцюгу, а це значить, що морські ссавці і люди, що стоять на вершині цього ланцюга, піддаються найбільшому впливу, попереджають фахівці.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: