Канада протестує проти закриття «тюремних» ферм

Share on Facebook

У Канаді понад 150 років в’язні мали можливість «відпрацювати» термін ув’язнення на сталих фермах, які знаходилися на балансі системи в’язниць.


kanada-vjaznyci

Такі господарства сприяли накопиченню значного досвіду роботи для в’язнів та забезпечували місцеве населення «зеленими» натуральними продуктами харчування. На фермах в’язні власними руками обробляли зернові, овочі, фрукти та доглядали за домашніми тваринами, задовольняючи потреби власної в’язниці та місцевого населення.

До того ж система «тюремних» ферм у Канаді, окрім продовольчої функції, ще й слугувала інструментом соціальної реабілітації в’язнів, навчаючи їх доглядати за тваринами та спільно працювати з іншими людьми задля добробуту своєї ферми.

У 2009 р. консервативний уряд вирішив закрити цю довготривалу програму, розформувавши господарства. На знак протесту таких дій уряду країною прокотилася хвиля невдоволення громадськості.

Уряд країни все ж почав реалізовувати свої плани, проте люди й досі продовжують захищати майбутнє фермерських «тюремних» господарств.

Діана Даулінг – одна з таких активістів, очолює Національну асоціацію фермерів провінції Онтаріо. Вона має власну органічну молочну ферму поблизу містечка Кінгстон, провінція Онтаріо. Недалеко від її господарства розташоване одне з шести тюремних господарств – ферма в’язниці Фронтенак.

На початку серпня цього року саме біля в’язниці Фронтенак було організовано наймасовіші акції протесту. Кілька сотень активістів намагалися блокувати знищення тваринницької ферми. Внаслідок сутичок було затримано близько 20 чол., у т. ч. 87-річну бабусю та 14-річну дівчинку.

У результаті, «тюремну» ферму Фронтенак було розформовано, її майно та домашні тварини було продано з аукціону 11 серпня 2010 р., саме в День тюремного правосуддя.

Проте активістський рух «Збережемо наші «тюремні» ферми» не здається і продовжує боротьбу з урядом.

 

www.saveourprisonfarms.ca


 


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 10 (11)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: