Комарі-мутанти порушують екобаланс планети

Share on Facebook

 

komary-mutanty

Учені-екологи б’ють на сполох після того, як генетично змінених комарів випустили на волю для заселення простору Кайманових островів у рамках програми з боротьби зі смертельною лихоманкою Денге.

Така спроба змінити властивості природного біотипу мутантами проводиться вперше в історії. Штучний вид стерильних комарів-самців був виведений у одній з комерційних лабораторій Оксфорда. У період з травня по вересень учені випустили понад 3 млн безплідних комах. Результати отримали майже моментально. Вже на початку осені експерти відзначили зниження чисельності комарів на експериментальних територіях майже на 80%. Проте різке зникнення окремого виду може призвести до його заміщення іншими комахами. У результаті не виключено виникнення нових, ще більш небезпечних хвороб.

Заселення стерильними мутантами загрожує екології та може спричинити епідемію на 20% території Землі, стверджують експерти. «Кожен вид у природі визначає крихкий баланс. І якщо ми вилучимо комарів з екосистеми, то наслідки виявляться непередбачуваними і, напевно, складними», – вважає Піт Райлі, голова некомерційної групи «GM Freeze», яка виступає проти подібних експериментів у дикій природі.

 

www.expert.com.ua

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12 (13)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: