Папа Римський привітав вірян усього світу з Різдвом

Share on Facebook

benedykt

Більше мільярда католиків на планеті відзначають сьогодні своє головне свято - Різдво Христове за західним, Григоріанським календарем. До них приєднуються лютерани і протестанти, а також багато православних автокефальні церкви, за винятком Російської, Сербської, Єрусалимської і Грузинської православних церков, які відзначать свято 7 січня 2011 року, згідно з Юліанським (візантійському) календарем, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Центром торжеств католицького світу став для Ватикан. Сьогодні вночі римський первосвященик відслужив у соборі Святого Петра урочисту різдвяну месу. Вона почалася з ходи кардиналів і єпископів, що супроводжувався співом календ. Папа Бенедикт, одягнений в золочені ритуальні одягу, оповістив хрещений світ про прихід Спасителя. 'Християнський Бог дав людям силу подолати тиранію влади, - зазначив понтифік, - і ми звертаємося до Нього з проханням продемонструвати свою могутність, перетворивши Землю в царство істини, любові, справедливості і миру'.

У переповненій базиліці перебували понад 10 тис людей: відомі діячі італійського держави, іноземні дипломати, акредитовані при Святому Престолі.

Сьогодні головною подією католицького Різдва стане виступ Папи Ратцингера з посланням 'Урбі ет орбі' ('Місту і світу'), яке він виголосить з центрального балкона базиліки опівдні.

З цієї нагоди на площі буде збудований зведений почесна варта з числа італійських карабінерів і папських швейцарських гвардійців, їх оркестри виконають державні гімни Ватикану та Італійської республіки. Очікується, що понтифік привітає віруючих з Різдвом на п`яти десятках мов світу.

.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: