Органічна бавовна – відчуйте різницю!

Share on Facebook

bavovna

Cпектр органічних продуктів у світі постійно зростає. Невипадково впродовж 2-ї Міжнародної конференції «Розвиток органічного сектора у Центральній/Східній Європі та країнах Середньої Азії» велику зацікавленість викликала презентація «Сертифікація органічного бавовнику та текстилю». Адже потенціал Середньої Азії, Туреччини і багатьох інших країн регіону у цій сфері складно переоцінити.

 

В усьому світі споживачі все більше надають перевагу речам з органічної бавовни. Так, лише у 2008 р. тек- стильної продукції з органічної бавовни було про- дано на 3,2 млрд дол. США, що на 63% більше, ніж 2007 р. Усе більше покупців звертають увагу на етикетку не лише, щоб дізнатися ціну товару, а й для того, аби переконатися, що купуючи товар, вони не порушують свої етичні принци- пи. Чимало сучасних споживачів бажають знати відповіді на такі питання: як і за допомогою чого була отримана вибрана ними продукція, чи не порушувалися при її виробництві права людини, чи були робітники забезпечені необхідними умовами праці, чи було це виробництво сприятливим для навколишнього середовища.

Зважаючи на такі вимоги, деякі виробники бавовни у світі, зокрема Індія, Китай, Туреччина, Парагвай, Перу, Узбекистан, Туркменістан та Киргизстан, почали вирощувати органічний бавовник. Це означає, що при його виробництві ґрунт не забруднюється хімічними добривами, пес- тицидами, а працівники отримують гідну зарплату і мають нормований робочий день. Крім того, при виробництві органічного бавовнику неможливе використання ГМ-насіння.

2007-2008 рр. виробництво органічного бавовнику у сві- ті зросло на 152%, досягнувши річного об’єму виробництва близько 146 тис. тонн. Лідерами серед виробників одягу та іншої текстильної продукції, які використовують органічну бавовну, є такі відомі торгові марки, як «Nike», «H&M», «Zara», «Anvil», «Pottery Barn», «Greensource», «Hess Natur» та багато інших.

Виробництво органічного бавовнику активно розви- вається у країнах Середньої Азії, особливо у Киргизстані, де ще з початку 2004 р. працює один із проектів розвитку виробництва органічного бавовнику. Вже на початку проекту фермери південного Киргизстану зібрали 24 тонни органічного бавовнику. 2006 р. до проекту долучилося 160 фермерів, які разом зібрали вже 110 тонн.

Популярність органічного виробництва постійно зростає, завдяки чому місцеві фермери змогли покращити свій благо- устрій, а також екологічний стан у регіоні. «Думаю, я обрав правильний шлях ведення свого господарства… Його мета – підвищення рівня вмісту гумусу в родючому шарі ґрунту, що всебічно захищає землю і, як наслідок, позитивно впливає на навколишнє середовище та здоров’я людини», – розповів Макамбай Раїмов, один із фермерів, який перейшов до ор- ганічного виробництва. «Я вирішив перейти до органічного сільського господарства, тому що хочу передати своїм дітям чисту та родючу землю. Крім того, такий спосіб у перспекти- ві потребує менше затрат. У майбутньому я сподіваюся, що і діти використовуватимуть мій досвід ведення органічного господарювання і зароблятимуть достатньо коштів», – додав фермер Мирзааким Курбашев.

Органічне сільське господарство у Киргизстані поки що маловідоме, але фермери поступово починають розуміти, що воно має суттєві переваги, порівняно з традиційним господарством. Насамперед їх приваблює те, що ціна на органічну бавовну в середньому на 20% вища, ніж на ви- рощений традиційним способом продукт.

Попит на органічний бавовник постійно зростає, особли- во на європейському та американському ринках. «У Західній Європі люди готові платити більше за органічний бавовник та продукцію з нього. Вони розуміють серйозність екологічних проблем у світі і хоча би відповідальність за безпеку навколишнього середовища», – зазначив Болл, координатор проекту «Біобавовник» у Киргизстані. Крім того, багато людей надають перевагу органічному бавовнику, оскільки він безпечний для здоров’я людини і має гіпоалергенні властивості. Досвід вирощування органічного бавовнику на практиці застосовується в Індії, Малі й Танзанії. Перехід від традиційного до органічного способу виробництва бавовни допоміг фермерам стабілізувати власну економічну ситуацію, а також покращити стан навколишнього середовища та стан здоров’я населення цих країн.

З органічного бавовнику виготовляють безліч товарів, зокрема: одяг для немовлят, дітей і дорослих • (від повсякденного до модного від кутюр); • засоби особистої гігієни (ватні диски, ватні палички, тампони); • товари для домашнього затишку (постільна білизна, рушники, подушки, штори та гардини). Тому обираючи вироби з органічної бавовни, ви зможе- те відчути всі переваги краси, комфорту і надійності, мінімізуючи тим самим шкідливий вплив на людей та навколишнє середовище.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Коментарі (2)
2Середа, 06 листопада 2013, 22:01
Ecomoda.com.ua
Я представляю интернет-ателье обуви из экологических и натуральных материалов Ecomoda.com.ua Предлагаю обменяться ссылками в разделе "Партнеры".
1Четвер, 02 грудня 2010, 17:58
Лола
Порадьте, де можна придбати сертифікований органічний одяг у Києві?

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: