«Зелене» життя голівудських зірок

Share on Facebook

 

05-brad-pitt-angelina-jolie

Зіркове подружжя Бред Піт та Анджеліна Джолі – безперечні улюбленці публіки, популярність яких посилюється ще й завдяки їхній «зеленій» діяльності. Важко не помічати значної роботи відомих акторів із захисту довкілля та участі в благодійних організаціях.

Дуже часто обличчя цієї пари прикрашають обкладинки світових видань. Останнім часом новини про них зосереджуються навіть не на професійній діяльності, а саме на громадському житті.

Бред Піт вирішив допомогти відбудувати вражене ураганом Катріна місто Новий Орлеан, заснував власний благодійний фонд, на кошти якого для постраждалих мешканців звів 150 екологічних будинків.

І це ще не всі добрі починання. Бред Піт – автор проекту нового екологічно чистого курорту в Дубаї. «Архітектура – моя пристрасть», – зізнається актор. Він пообіцяв збудувати висококласний готельний комплекс на 800 кімнат за стандартами сталого розвитку навколишнього середовища.

Наступний крок у його планах – запуск нової серії натуральної органічної косметики. Піт уже розпочав роботу з косметичною лінією Kiehl, розробивши органічний гель для душу Aloe Vera Biodegradable Liquid Body Cleanser. Цей натуральний продукт не містить жодних небезпечних хімічних речовин, як, наприклад, парабени, барвники тощо.

Активну громадську позицію займає й Анджеліна Джолі. Про це, зокрема, свідчить той факт, що ще в серпні 2005 р. король Камбоджі Нородом Сіамоні своїм спеціальним декретом надав акторці камбоджійське громадянство, відзначивши таким чином її природоохоронну діяльність у країні. Анджеліна, яка всиновила камбоджійського хлопчика Меддокса, пообіцяла протягом 15 років пожертвувати 5 млн. дол. США на створення в колишній фортеці «Червоних кхмерів» на північному заході провінції Баттамбанг заповідника живої природи.

Громадська активістка Анджеліна Джолі так само завзято дбає й про здоров’я своєї родини. Саме тому зіркова сім’я віддає перевагу лише органічним продуктам.

Пригадаймо, як після народження двійні влітку 2008 р. Анджеліна неабияк узялася за відновлення своєї стрункої фігури. Перш ніж лягти в лікарню «Ленваль», вона дала персоналові перелік своїх вимог щодо харчування. Її друг розповідав: «Енджі споживала лише органічну їжу й дотримувалась дієти, багатої на жирні кислоти Омега-3. До її меню входили органічний лосось із помідорами, житній хліб і трави на сніданок. Вона любить мигдаль та лісові горіхи з яблуками й медом як легку закуску, тоді як скумбрія або смажений тунець з водяним кресом, шпинатом та помідорами – типові обід чи вечеря. До повернення з немовлятами додому вона дотримувалась такої дієти, аж поки цілковито не поліпшила стану свого здоров’я».

Джекі Келлер, зіркова консультантка з правильного харчування, повідомляє, що й до вагітності Анджеліна віддавала перевагу органіку, аби тримати себе в добрій формі. Вона намагалась їсти продукти з низьким умістом вуглеводів, тобто обмежувала себе в макаронних, хлібобулочних виробах (хоча й уживала страви з цільного зерна, наприклад, з коричневого рису). Анджеліна також любить суші, стейки, лосось, курятину й темно-зелені овочі на зразок броколі. Замість цукерок вона ласує свіжими фруктами. І, звичайно ж, для неї обов’язкові фізичні вправи, без чого важко було б так вправно зіграти свої ролі, скажімо, в тій-таки «Ларі Крофт: розкрадачці гробниць»!

Оселю для породіллі теж готували завчасно. Після тривалих пошуків екологічно безпечного для проживання місця зіркове подружжя переїхало до Провансу. Там, на півдні Франції, поблизу Екс-ан-Провансу, Бред Піт та Анджеліна Джолі за 60 млн. дол. США придбали маєток Шато Міраваль (до речі, їхні сусіди тут – Джонні Деп та Девід Бекхем). Цікаво, що, крім стандартного набору (понад 400 га помістя ХVII століття, 35 спалень, двох плавальних басейнів, двох спортзалів, 20 фонтанів, озера, каналу), цей замок виділяється ще й виноградником, для вирощування якого застосовують тільки органічні методи.

Виноградники Міравалю розташовані частково в районі містечка Корренс, відомого як перше у Франції, де всі фермери перейшли на органічні методи господарювання. Фанні Кройсі, голова Міравальського підрозділу торгівлі та експорту, відзначає, що «процес органічної сертифікації тривав 4 роки. Звичайно, за такого вирощування винограду не використовуються хімічні засоби, щоб не було жодних шкідливих залишків у самих ягодах і, відповідно, у вині». Тому в Міравалі не застосовують гербіцидів, пестицидів і фунгіцидів, а лише дозволені чинним європейським законодавством для органічного виноробства такі компоненти, як сульфати, зокрема, сульфат міді.

Сертифіковані органічні виноградники Шато Міраваль, вирощувані на межі двох комун – Корренс і Шатоверт, дають сировину для виробництва вин під двома апеласьйонами (назвами): біле, рожеве й червоне AOC Côtes de Provence та тільки біле AOC Côteaux Varois. Ці чудові органічні вина вже мають своїх шанувальників у Старому та Новому світах. Тож цілком можливо, що скоро вони з’являться й в Україні.


  Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009
Коментарі (2)
2Четвер, 02 грудня 2010, 22:16
Святослав
Я б сказав, що це більше залежить від самої людини, а не від того "зірка" вона чи ні "зірка". Якщо вам цікаві думки наших українських "зірок" деякі з них подані тут http://organic.ua/uk/celeborg
1Вівторок, 30 листопада 2010, 10:36
Даниил
Зато нашим "звездам" качество продуктов "по барабану"!

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: