ЧФ РФ загрожує екології Криму

Share on Facebook

 

Чорноморський Флот Російської Федерації представляє екологічну загрозу для Кримського узбережжя Чорного моря.


ЧФ, екологія КримуПро це під час прес-конференції в «Оглядачі» заявила експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталія Беліцер.

«Існує безпосередня, реальна, дуже велика - не завтрашня, а сьогоднішня - екологічна загроза від перебування Чорноморського Флоту на території України», - сказала вона. Експерт розповіла, що на сьогоднішній день поріг забрудненості і концентрації токсичних речовин бухти Севастополя перевищений у 180 разів».

«Кожен день, кожен місяць, кожен рік подальшого перебування ЧФ РФ збільшує ці загрози, однакові для всього населення Криму, незалежно від їх етнічного походження, релігійної приналежності або політичних уподобань», - додала Беліцер.

Експерт нагадала, що вчені-екологи і цілий ряд екологічних організацій України виступили із заявами, щоб звернути увагу до цієї загрозі. «Українці, які пережили Чорнобиль, повинні бути особливо чутливі до таких заяв», - додала вона.

Українські екологи підписали лист до керівників Верховної Ради з проханням надати достовірну інформацію про можливі загрози екології Криму від Чорноморського флоту Російської Федерації.

У своєму зверненні керівники екологічних організацій відзначили неприпустимість ігнорування екологічної складової наслідків продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Зокрема вони вказали керівництву парламенту на той факт, що, за їхніми даними, Чорноморський флот Російської Федерації є одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища на території Севастополя і Криму в цілому. Також об'єкти ЧФ РФ мають негативну дію на стан здоров'я населення регіону, існування екосистем та природних ландшафтів, здійснюючи небезпечні викиди шкідливих речовин в атмосферу і гідросферу, генеруючи потужне електромагнітне і іонізуюче випромінювання.

"Значну загрозу навколишньому середовищі несуть напівзатоплені і заржавілі військові кораблі і підводні човни флоту. По суті, севастопольські бухти практично знищені як середовище для існування риби та морських організмів", - йдеться в заяві.

Протягом лише другого півріччя 2009 р. Севастопольським відділом Державної Азово-Чорноморської інспекції було виявлено та підтверджено експертними дослідженнями 9 різних жахливих випадків забруднення акваторії Севастопольських бухт кораблями ЧФ РФ.

До того ж на арсеналах, різного роду базах і складах ЧФ РФ на Кримському півострові зберігається близько 450 тон сильнодіючих отруйних речових (сірчана кислота, їдучий натр, рідкий хлор, аміак, фреон, хлорпікрин, дихлоретан, ртуть тощо).

У своєму листі екологи вказують також на стурбованість тим фактом, з яким поспіхом проект, що стосується перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму був внесений на ратифікацію до Верховної Ради України.

"Відповідно до Конституції та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі рішень і доступу до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища, ратифікованої Україною, українські громадяни мають право на доступ до екологічно важливої інформації та участь у прийнятті рішень, що стосуються навколишнього середовища", - підкреслюють екологи.

"... Просимо забезпечити таке наше право на ухвалення рішення про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Ми вимагаємо надати повну інформацію про шкоду для навколишнього середовища України, завдану ЧФ РФ за весь період перебування, а також інформацію про нові ймовірні екологічні загрози у разі продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України ", - йдеться в тексті звернення.

У відповідь посол РФ в Україні Михайло Зубаров під час зустрічі з керівниками Всекримського руху «Російська єдність» заявив, що буде прийнята окрема програма із зниження екологічних ризиків, пов’язаних з перебуванням Чорноморського флоту в Криму. Чи можна вірити цим обіцянкам?

 

www.interfax.kiev.ua


Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: