В Україні склалася напружена епідеміологічна ситуація

Share on Facebook

 

Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомила, що епідемічна ситуація в країні сьогодні є напруженою, але стабільною і контрольованою. Про це повідомили у прес-службі МОЗ.


кишкова інфекція

Фахівці державної СЕС постійно проводять моніторинг інфекційних захворювань та поточний аналіз епідемічної ситуації, ведеться інформаційно-просвітницька робота, профілактичні заходи, передає УНН.

Наразі тривають протиепідемічні заходи, пов'язані із захворюваннями на холеру у м. Маріуполі. Cтаном на 11 липня у Маріуполі зареєстровано два нові випадки захворювання на холеру. За весь період всього зареєстровано 22 випадки захворювання на холеру, викликаних холерним вібріоном, та 9 випадків вібріоносійства у клінічно здорових осіб. У стаціонарах продовжують лікування троє хворих, стан їх здоров'я — стабільний. Проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища холери в Маріуполі триває.

В різних регіонах України зареєстровано чотири спалахи.

Спалах гострої кишкової інфекції в дитячому оздоровчому закладі «Салют» м. Приморськ Запорізької області. 7 липня з підозрою на гостру кишкову інфекцію в інфекційне відділення було госпіталізовано 6 дітей, які перебували на відпочинку в дитячому оздоровчому закладі «Салют» м. Приморськ Запорізької області. Діти отримали адекватне лікування. Проводилось обстеження контактних осіб. Станом на 10 липня всі хворі вже виписані в задовільному стані.

Усі діти, які знаходились на оздоровленні в закладі «Салют», відправлені додому. В таборі проводиться комплекс профілактичних заходів перед наступним (третім) заїздом.

Спалах інфекційних хвороб у с. Петрівське Лозівського району Харківської області. За минулі вихідні з попереднім діагнозом гострий гастроентерит в інфекційне відділенні Лозівської міської лікарні було госпіталізовано 14 осіб, у тому числі 4 дітей. Одна пацієнтка — вагітна жінка — переведена до обласної клінічної інфекційної лікарні для подальшого лікування. Станом на 11 липня усі пацієнти отримують необхідне лікування, відмічається позитивна динаміка перебігу хвороби.

Спалах харчової токсикоінфекції в дитячому спортивно-оздоровчому таборі «Колос» в с. Бігач Менського району Чернігівської області. 9 липня в дитячому таборі виявили 21 дитину з ознаками харчової токсикоінфекції. Стан перебігу хвороби — легкий. З них 16 дітей госпіталізовані в інфекційне відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні перебуває. Решті надана необхідна медична допомога.

Всі захворілі отримують необхідне лікування, відмічається позитивна динаміка перебігу хвороби.

Спалах вітряної віспи в санаторії «Піонер» у м. Києві (Оболонський район, Пуща-Озерна). У центрі «Місто щасливих дітей» відпочивало 20 дітей 2003-2005 року народження. Серед них у 6 дітей зафіксовано ознаки вітряної віспи. Дітей госпіталізовано в Київську дитячу клінічну інфекційну лікарню. За контактними особами ведеться спостереження. Всі необхідні протиепідемічні заходи тривають.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: