На Волині не буде дефіциту овочів та круп

Share on Facebook

 

Чиновники переконують волинян, що цьогорічна посівна кампанія, яка вже добігла кінця, забезпечить повністю потребу населення і овочах, і в крупах.


овочі

Про це йшлося, 23 червня, на виїзній нараді у Рокинях. Начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко наголосив, що уряд особисто контролює продовольчу ситуацію в країні, в тому числі на Волині.

— Попередній рік показав, що ціни на продукцію дають підстави для нарощення обсягів посівів та виробництва усіх культур. В минулому році на Волині не було надвиробництва, навпаки був дефіцит певної категорії продуктів. Тому не випадково ми в цьому році посіяли ярих зернових на п’ять тисяч гектарів більше, посадили на три з половиною тисячі гектарів більше картоплі, орієнтовно на 1,2 тисячі гектарів більше овочів. 18 тисяч проти десяти тисяч посіяно кукурудзи на зерно, попит на цю культуру є і залишається, що дає можливість бачити кінцевий результат та економіку області, - розповів Юрій Горбенко.

На особливому контроль в чиновників посіви картоплі. Мова йде про її виробництво в такій кількості, що нарешті покінчити з ввезенням закордонних сортів для продажу.

Аби не довести українців до «гречкової» лихоманки, уряд збільшив обсяги посівів гречки.

— На Волині  гречки посіяно 3,2 тисячі гектарів, це більш як на тисячу гектарів більше, ніж у минулому році. Посіви по цілій Україні, а це 300 тисяч гектарів, дають підстави говорити, що ми можемо забезпечити себе і гречкою, і насінням гречки на наступний рік, - каже Горбенко. — Вже проведені тендери, Аграрний фонд збирається закупляти зерно гречки по 6,7 тисяч гривень за тонну. Це стартова ціна. Всього планується закупити 36 тисяч тонн. Тому усі, хто займається вирощуванням гречки, може вже сьогодні напрацьовувати шляхи співпраці з Аграрним фондом.

Крім того, з першого липня розпочинається закупівля Аграрним фондом мільйона тонн зернових культур: пшениці, ячменю і кукурудзи.

— На рівні уряду поставлене питання вирощування овочів. На Волині більше 90% підсобних селянських господарств займаються вирощуванням овочевих культур. Держава, як відомо, готова компенсувати будівництво овочесховищ. Це позитивний момент, бо таким чином ми можемо забезпечити себе овочами не лише в осінній період, а в зимовий. Передбачене відшкодування і з обласного бюджету. 700 тисяч виділяється на інноваційні проекти, тобто на відшкоду

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: