29 тон отрутохімікатів в нашому районі підлягають утилізації

Share on Facebook

 

29 тон отрутохімікатів в нашому районі підлягають утилізації. Найбільше їх в Дробишевому та Блистові. Велика кількість місць зберігання в незадовільному стані. А це значно впливає на екологічну ситуацію. Наразі збираються кошти для вирішення цієї проблеми.


отрутохімікатиПроблема безпечного зберігання непридатних пестицидів в багатьох районах залишається відкритою. Значна кількість місць зберігання отрутохімікатів не відповідає встановленим вимогам екологічної безпеки. Непоодинокі випадки розкрадання будівельних матеріалів, з яких побудовані складські приміщення. Обєкти піддаються руйнуванням і грабуванням. Не рідко пожежі. Як наслідок - хімічні речовини, залишившись під відкритим небом, потрапляють під опади, а потім у грунтові, підземні води - джерела питної води. І цю воду потім вживає населення. А це - вже не джерело життя, а справжня отрута. «В нашому районі в 14-х населених пунктах утилізації підлягають 29 тон отрутохімікатів»,- зазначає завідуючий Придеснянським сектором охорони природного середовища Іван Руцький. Найбільша їх кількість у Дробишевому та Блистові. Коштів потрібно чимало. На утилізацію однієї тони необхідно 20 тис. 200 грн. Наразі збираються кошти природоохоронних фондів і направляються до ОДА. Там вирішуватимуться подальші питання.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської облдержадміністрації: "В цьому році ми прийняли рішення і воно підтверджене фінансуванням. Щоб у цьому році ми вивезли неопізнані ядохімікати, які знаходяться на території області. Їх більше тисячі тон. Найбільша кількість,  300 тон, в Бобровиці, в центрі міста. Ми почнемо цю роботу з Бобровиці."

Для вирішення проблеми з непридатними пестицидами на території області потрібні шалені кошти. За словами Володимира Хоменка, вони вже є.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської облдержадміністрації: "Виділили із місцевого бюджету більше 10 млн., з державного бюджету- більше 12 млн. Він же бере на себе відповідальність за вивезення ядохімікатів з території області. Зараз вже оголошено тендер. Найближчим часом будемо проводити затарювання ядохімікатів. Основні роботи ми плануємо завершити в цьому році. Область не повинна мати того, що може зашкодити нам і нашим поколінням. І я думаю, що з цією задачею ми впораємося".

 

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: