Вітаємо з міжнародним Днем біорізноманіття!

Share on Facebook

 

Журнал "ORGANIC UA" вітає Вас усіх із Днем біорізноманіття, який святкують сьогодні, 22 травня.


Біорізноманіття

Починаючи з середини 1980-х років почали проявлятися ознаки глобальної екокризи: споживання людством відновлюваних природних ресурсів перевищило можливості живої природи планети їх продукувати.Чому втрата лісів, ведмедів і метеликів має бути причиною для нашого занепокоєння? Тому що це - обмеження, а у перспективі – втрата ресурсів для харчування. Це – погіршення стану екосистем та їхньої здатності до саморегулювання, що впливає на якість життя. Це – погіршення здоров’я населення планети, втрата паливних ресурсів, втрата чистої води, втрата естетичних та культурних цінностей, втрата ще 15 екосистемних функцій – безцінних послуг для суспільства. Ось чому в Ріо-де-Жанейро у 1992 році було підписано Конвенцію про біорозмаїття, а ООН оголосила 22 травня - день, коли була досягнута угода про це, – Міжнародним днем біорозмаїття.

Тема цьогорічного Дня біорозмаїття – ліси. Беручи до уваги катастрофічний стан лісів планети, ООН оголосила 2011 рік Роком лісів, і закликала уряди, інституції системи ООН, неурядові організації, приватний сектор докладати всіх зусиль для підвищення поінформованості громадськості та розвитку програми із невиснажливого використання, збереження та збалансованого розвитку лісів.

Нагадаємо, що половина лісів України є штучно створеними і потребує посиленого догляду.Водночас, щодня природоохоронці довідуються про нові випадки знищення природного довкілля, в тому числі про розорювання степів заради посадок штучних лісів. Цього робити не варто. Ліси потрібно зберігати і насаджувати нові, але не ціною знищення степів!

Будемо ж насаджувати ліси і відновлювати степи, але, насамперед, почнемо шанувати природу та цінувати зелене довкілля. Нам потрібні позитивні зрушення в свідомості та практиці природокористування, потрібна цивілізаційна трансформація суспільства на нових засадах – для себе і для дітей.

http://maidan.org.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: