У Києві знищують гирло річки Либідь

Share on Facebook

 

У Києві знищують черговий парк – пам`ятку природи «Стародавнє гирло річки Либідь». Береги і власне русло річки перетвореніна комерційне (!) сміттєзвалище.


Либідь

Фактично, це єдине місце на мапі Києва, де літописна Либідь збереглась у первинному вигляді, тому воно і охороняється законодавством як об`єкт природно-заповідного фонду. Але, незважаючи на це, невідомі особи влаштували на території парку звалище твердих побутових відходів. Щодня на самовільно влаштований майданчик прибувають сміттєвози, водії розраховуються з «охоронцями» звалища, після чого звалюють відходи просто на березі річки Либідь, а іноді вивантажують сміття просто у воду… Зрозуміло, що жодних дозволів на облаштування звалища у людей, що контролюють майданчик, немає, тож вони поспіхом намагаються «замітати сліди», просто підпалюючи вивантажене сміття… 

Ситуацію, що склалася навколо пам`ятки природи "Стародавнє гирло річки Либідь" коментує еколог Вікторія Іванець: «Перед нами порушення цілої низки законів. По-перше, майданчик, на якому організували звалище відходів, виділено Київрадою для тимчасового зберігання снігу, а не для складування та спалювання твердих побутових відходів. По-друге, це грубе порушення Закону України «Про відходи», яким заборонено викидати сміття будь-де, бо для цього відводяться спеціяльно облаштовані полігони та спалювальні або переробні заводи. По-третє, спалювання відходів є порушенням відповідного Рішення Київради, яким заборонено спалювати на території міста органічні та синтетичні відходи (опале листя, побутове сміття тощо). По-четверте, влаштованим смітником фактично знищується об`єкт природно-заповідного фонду – пам`ятка природи «Стародавнє гирло річки Либідь». Хочеться спитати лишень, для чого ми, платники податків, утримуємо власним коштом міських чиновників, з мовчазної згоди або потурання яких наше місто перетворено на смітник?».

Нагадуємо, що днями, на території пам’ятки природи "Стародавнє гирло річки Либідь" була проведена масова вирубка дерев, про що ми повідомляли ранішеhttp://www.necu.org.ua/mist-kyrpy-lysa-gora/.

Активісти Національного екологічного центру України закликають журналістів на власні очі побачити порушення законодавства та запитати у Міністерства екології та природних ресурсів та прокуратури міста Києва, чому такі шокуючі порушення лишаються безкарними.

За додатковою інформацією звертатись до Національного екологічного центру України:

097-396-92-88
Олександр СОКОЛЕНКО

097-1000-473
Олексій ВАСИЛЮК

www.necu.org.ua


Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: