Ухвалено Закон України "Про органічне виробництво"!

Share on Facebook

 

21 квітня 2011 р. о 13 год. 40 хв. 08 сек. Верховна Рада України ухвалила Закон "Про органічне виробництво".


закон про органічне виробництво

Документом визначаються правові, економічні, соціальні та організаційні основи ведення органічного сільського господарства, вимоги щодо вирощування, виробництва, перероблення, сертифікації, етикетування, перевезення, зберігання та реалізації органічної продукції та сировини.

Закон, зокрема, містить положення, відповідно до якого органічна продукція повинна відповідати вимогам, встановленим для такої ж продукції, виробленої конвенційним (неорганічним) способом. Згідно з документом, виробництво має вважатися органічним лише після отримання відповідного сертифікату на виробництво органічної продукції і має проводитися виключно з органічної сировини, яка відповідає вимогам цього закону.

Відповідно до документа, в органічному виробництві має бути заборонено використання ГМО, похідних ГМО і продуктів, вироблених з ГМО, як харчових продуктів, кормів, технологічних добавок. Також забороняється застосовувати хімічні препарати захисту рослин та добрив, використання іонізуючої радіації для обробки органічних харчових продуктів, кормів або сировини, яка використовується у органічних харчових продуктах чи кормах.

Закон прийнято з вилученням з його тексту положень про фінансування виробництва органічної продукції за рахунок державного бюджету.

Згадану версію Законопроекту (№ 7003) було внесено до ВРУ 19 липня 2010 р. народними депутатами України Литвином Ю.О. та Томенком М.В.

Результати голосування про проект Закону "Про органічне виробництво"За-286; Проти-0; Утримався-1(Р.В.Ткач); Не голосували-96. Всього – 383.Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: