В середньому, українець з'їдає з порцією борщу 215,5 грам нітратів

Share on Facebook

 

7

Фрукти, овочі - найкорисніші для здоров'я продукти, багато їх їдять кожен день, але більшість ввізних в нашу країну містять велику дозу нітратів - сполук азотної кислоти, які рослини отримують з добривами. 

За ідеєю їх усі повинні перевіряти на кордоні, але насправді це не так. 
Нещодавно ІА «Наш продукт» оприлюднило результати «нітратного експерименту»: на ринках і в магазинах Києва був закуплений традиційний борщовий набір (буряк, картопля, цибуля, морква, капуста), і кожну його складову вивчили в лабораторії. У результаті в одній порції було нітратів 215,5 р. А норма - 250 - 350 міліграмів, що в тисячі разів менше, ніж у реальності. 
А крім борщу люди їдять салати, балують дітей фруктами. 

Дуже небезпечною є азотна кислота, яка міститься в нітратах. Велика їх кількість в організмі підвищує ризик онко-захворювань і захворювань шлунково-кишкового тракту. 
Проблема ще й у тому, що нітратні огірки, картопля, помідори, буряк що на колір, що на запах ніяк не відрізнити від звичайних. Сигналом стає в кращому випадку діаеря. 

Гарантією ж може бути довідка з ветлабораторії, але ж куплені на ринках і в підворіттях продукти ніхто не перевіряє, запевняючи, що все домашнє. 
Прилади ж, які можуть перевірити овочі чи фрукті коштують близько 1,8 тис. грн., А більш складний коштує до 3 тис. грн. 
Те, що овочі і фрукти потрібно мити - факт, адже зменшити вміст нітратів у такий спосіб можна на 20 - 40%. 
Самі ж небезпечні місця нейтралізації нітратів - у моркві їх найбільше накопичується в серцевині, а ось в огірках, картоплі шкірка, у перцю у верхній частині, ближче до стебла, у редиски у хвостика. 

Найбільше нітратів міститься в салаті, буряках, кропі, капусті, редисці та зеленій цибулі. А найменше у цвітній капусті, кабачках, гарбузі, редьці, хроні, моркві та огірках.


 
Коментарі (1)
1Четвер, 07 січня 2016, 12:52
профессор
215,5 грамм в порции борща
вы идиоты ??????

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: