У Радехові на Львівщині готують до вивозу 215 тонн меланжу

Share on Facebook

 

vyviz_melangu

У Радехові Львівської області завантажено та підготовлено до відправлення за межі України 215 тонн меланжу.

В області розпочато другий цикл реалізації додаткової угоди проекту ОБСЄ-Україна стосовно утилізації запасів меланжу (компонента рідкого ракетного пального) з військової частини А1642 поблизу Радехова.

Тут завантажено, перевірено та підготовлено для відправлення до Російської Федерації 215 тонн компоненту рідкого ракетного пального.

За словами начальника відділу утилізації компонентів ракетного пального Департаменту утилізації компонентів ракетного пального та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Олександра Нілова, вивіз окислювача ракетного палива із Львівщини став можливим завдяки підписанню додаткової угоди проекту ОБСЄ-Україна стосовно утилізації запасів меланжу (компонента рідкого ракетного пального). Відповідно до цього міжнародного контракту, планується утилізувати майже 3 тисячі тонн меланжу, що зберігається поблизу Радехова із 60-х років минулого століття.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року було розпочато практичну фазу реалізації проекту у рамках виконання контракту між Міністерством оборони України, ОБСЄ та російськимом консорціумом у складі з трьох компаній (науково-виробнича фірма ЗАТ "Техноазот", федеральні казенні підприємствами "Завод імені Я.М. Свердлова" та "Бійський олеумний завод"), що стали переможцями відкритого міжнародного тендеру з утилізації запасів меланжу в Україні. Протягом 2009-2010 років із військових складів зберігання на Вінниччині та Івано-Франківщині вже вивезено до Росії для подальшої переробки 2 тисячі 740 тонн ракетного пального. У липні цього року розпочато перший цикл, коли із Радехова було відправлено до Російської Федерації 8 спеціальних залізничних цистерн із 400 тоннами цієї хімічної речовини.

Завершити процес вивезення компонента рідкого ракетного пального із Радехова планується у першій половині 2011 року.

 

http://zaxid.net

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: