Мінприроди вимагає доступу до резервуарів з кислими гудронами на Львівщині

Share on Facebook

 

gudrons

ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», що вже близько тридцяти років зливає свої відходи до місцевих водних резервуарів, розташованих на його території, заважає Міністерству охорони навколишнього природного середовища України розпочати роботи з попередження екологічної катастрофи, повідомляє прес-служба Мінприроди.

Підприємство, яке на сьогодні офіційно визнане банкрутом, планує продати кислі гудрони, що накопичилися в процесі виробничої діяльності заводу. Тим часом забруднення продовжується: в резервуарах постійно фіксується зниження рівня рідини. Гудрони просочуються до підземних рік поблизу сіл Збиранка і Сороки (Жовківського району). Місцеві мешканці потерпають від забруднення криниць та повітря.

Існує загроза витоку небезпечної речовини до річки Малахівка, яка впадає в річку Полтву. Територія підвищеного ризику розташована на відстані 10 кілометрів від Львова.

На даний момент Мінприроди України готове приступити до екологічної експертизи резервуарів для визначення технологічного процесу ліквідації небезпеки. Для того, аби уникнути додаткового забруднення площі біля гудронових озер, поблизу заводу необхідно негайно облаштувати відповідний майданчик для роботи спеціалістів. Процес збирання, транспортування та утилізації хімічної рідини має відбуватися під жорстким екологічним контролем спеціалістів.

Мінприроди вимагає допустити своїх спеціалістів до резервуарів із кислими гудронами для термінового попередження екологічної катастрофи. Питання львівських озер знаходиться на особистому контролі міністра охорони навколишнього природного середовища України Миколи Злочевського.


 

Джерело: Zaxid.net 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: