Прес-конференція "Не якісна їжа: що ми їмо? Обери органічне!"

Share on Facebook

 

12 жовтня 2011 р. в Інформаційному агентстві «УНІАН» відбулась прес-конференція на тему: «Не/якісна їжа: що ми їмо? Обери органічне!»


уніан

Учасники прес-конференції (Голова Правління Федерації органічного руху України  Євген Милованов; Президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна; президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» Валентин Безрукий) проаналізували поточну ситуацію на українському споживчому ринку щодо якості харчових продуктів та запропонували альтернативні варіанти здорового харчування для населення.

Останнім часом, на жаль, українські споживачі постійно стикаються з фактами появи на ринку неякісних, а іноді і небезпечних продуктів харчування. Частішають випадки отруєнь, на споживчому ринку збільшується пропозиція неякісної продукції з штучними інгредієнтами синтетичного походження, домішками, шкідливими «Е-добавками», залишками пестицидів, вмістом генетично модифікованих організмів, причому це продукція як вітчизняного, так і іноземного виробництва. За даними Центральної СЕС МОЗ України від початку року до середини вересня в Україні зареєстровано 33 спалахи харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій. Це на чверть більше, ніж торік. 
«На шляху до здорового та якісного життя на даний час, як ніколи, постає питання необхідності наповнення вітчизняного ринку здоровою, безпечною, якісною продукцією, якою можуть стати, зокрема, сертифіковані органічні продукти», - підкреслив президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» Валентин Безрукий.

«Регламентовані екологічні види сертифікації відповідно до міжнародних вимог, безумовно є єдиним надійним способом підтвердження покращених екологічних аспектів виробництва та якісних характеристик продукції», - наголосила Президент ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна.
Численні дослідження свідчать про те, що не лише в ЄС зростає попит на органічні продукти (більш як на 10% за рік!). У США батьки почали купувати своїм дітям органічних продуктів на 41% більше, ніж у попередньому році. «Не дивлячись на те, що в нашій державі порівняно недавно суспільство почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти та екологічно пріоритетна продукція і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, ринок споживання сертифікованих органічних продуктів демонструє постійне зростання в усіх регіонах нашої держави», - зазначив Голова Правління Федерації органічного руху України  Євген Милованов.
За минулий рік більше 10 ярмарок і фестивалів в різних регіонах країни гордо прикрашали вітчизняні товаровиробники, що презентували власні сертифіковані органічні продукти.

Сучасне органічне виробництво в Україні почало розвиватись в 1990-х рр., орієнтуючись переважно на експортні ринки споживання в ЄС та Північній Америці. А вже з 2007-2008 рр. в Україні почав зростати і внутрішній ринок споживання органічних продуктів. Якщо в 2008 р. він складав 0,6 млн.Євро, в 2009 р. – 1,2 млн.Євро, то в 2010 р. цей показник вже склав 2,4 млн.Євро. Експерти Федерації органічного руху України в 2011 р. прогнозують його чергове подвійне зростання – до рівня близько 5 млн.Євро. Загалом в Україні на площі понад 270 тис. га вже понад 140 господарств використовують органічні методи господарювання й сертифіковані як органічні у відповідності з вимогами діючого регулювання ЄС.

Зважаючи на актуальність та постійно зростаючу потребу населення у здорових, натуральних, екологічно безпечних, органічних, сертифікованих за міжнародними стандартами продуктах харчування, напередодні Міжнародного Дня Продовольства, організатори запросили всіх бажаючих відвідати Третій Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів! На запрошених та гостей чекають дегустації органічних продуктів та напоїв, конкурси, розіграш чудових призів, можливість насолодитись гарною музикою та піснями від відомих українських митців та творчих колективів. Також смачні страви виключно з органічних інгредієнтів, зокрема, боб-гуляш, юшка, смажені кабанчики, ковбаски, традиційні українські напої та наїдки, які неможливо буде забути!
Смакуймо найкращі, справжні сертифіковані українські органічні продукти!
Бажаючі стати гостями та учасниками Третього Всеукраїнського ярмарку органічних продуктів, що відбудеться 15 жовтня у Києві на Контрактовій площі, можуть звертатись за тел.:             (044) 425-55-25      . 
Контактна особа: Андрій Коняшин. Ел. скринька: uaf@organic.com.ua
Більше інформації на сайтах: www.organic.com.ua  та www.organic.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: