Оновлено один із знаків екологічного маркування

Share on Facebook

 

Різні види екологічного маркування в Україні та світі стають все популярнішими. Зазвичай знаки екологічного маркування свідчать про гарантовану вищу якість та безпечність маркованої продукції відносно її впливів на стан довкілля та здоров’я людини.


еко маркуванняНа підставі рішення Координаційної Ради органу з екологічного маркування від 07.04.2011 р. з 1 липня 2011 р. змінено логотип знаку добровільного екомаркування Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» (член Федерації органічного руху України): обрис знаку «Екологічно чисто та безпечно» замінений на «Екологічний сертифікат», що чітко вказує на те, що цей знак є знаком відповідності встановленим екологічним стандартам.

Нині під знаком також зазначається код екологічного стандарту, на відповідність якому пройшла сертифікацію маркована ним продукція. Разом з тим товаровиробникам рекомендовано розташовувати під кодом екологічного стандарту посилання на сайт програми екологічного маркування в Україні.

«Цей крок був зумовлений тим, що за результатами соціологічного опитування споживачів, більшість з них сприймала надпис «Екологічно чисто та безпечно» як декларацію не зовсім зрозумілого змісту. До того ж більшість товаровиробників екологічно сертифікованої продукції обмежувались лише розміщенням знаку на упаковці товару, при цьому не вживаючи заходів спрямованих на інформування споживача про покращені екологічні характеристики маркованої ним продукції. Посилання на офіційний сайт програми екологічного маркування дозволить зрозуміти зміст цього знаку та ознайомитись з екологічними перевагами до її певної категорії», – зазначила Олена Іванова, відповідальний секретар Координаційної Ради.

З 2004 р. орган з екологічного маркування ВГО «Жива планета», яка є членом Федерації органічного руху України, входить до складу Глобальної мережі екологічного маркування, яка на даний час об’єднує 27 екологічних сертифікаційних систем з 60 країн світу. В травні 2011 р. орган з екологічного маркування організації «Жива планета» пройшов міжнародну сертифікацію в рамках програми довіри та взаємного визнання GENECIS.

За словами Світлани Берзіної, застосування старої версії знаку екологічного маркування товаровиробниками екологічно сертифікованої продукції допускається до 01.04.2012 р.

 

www.ecolabel.org.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: