У Дніпропетровську відкрито Центр природного землеробства

Share on Facebook

 

30 вересня 2010 р. відбулася знакова подія на шляху подальшої екологізації агровиробництва в Україні – спільними зусиллями Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) та Науково-виробничої агрокорпорації «Степова», за підтримки державних та громадських організацій відкрито Центр природного землеробства ім. М. Руденка.


Головна місія центру – відродження в Україні кращих землеробських традицій, які стануть основою екологічно-безпечного та органічного агровиробництва.

«Це ті технології виробництва сільськогосподарських культур і тваринництва, які засновані на природному землеробстві, тобто без використання гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, ГМО. Ми вже маємо потужні засоби контролю продукції – науково-дослідний центр екологічного контролю ресурсів АПК, лабораторії якості зерна, лабораторії якості води, комплекс лабораторій з виявлення залишків гербіцидів, пестицидів, антибіотиків, ГМО. Аграрний університет має одну з найпотужніших лабораторій в Україні – таких лише 3-4 в країні», – зазначив ректор ДДАУ А. Кобець.

На відкритті центру, зокрема, виступили: перший заступник голови Дніпропетровської облради І. Лазаренко, радник Президента України П. Гайдуцький, мер Дніпропетровська І. Куліченко, Голова Правління Федерації органічного руху України Є. Милованов, засновник ПП «Агроекологія» С. Антонець, президент агрокорпорації «Степова» Л. Рисін, директор Президентського фонду Л. Кучми «Україна» С. Цепенніков, директор Інституту аграрної економіки П. Саблук, президент Дніпропетровського банківського союзу В. Косюга та ін.

Наразі агрокорпорація «Степова» є єдиним в області науковим центром, де обробку основних сільськогосподарських культур здійснюють за методами природного землеробства. Для цього в агрокорпорації виділено кілька майданчиків, де планується виконувати практичні роботи ДДАУ для подальшого прискорення розвитку сертифікованого органічного виробництва як в області, так і загалом у державі.

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 11 (12)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: