Вся правда про московське метро

Share on Facebook

 

Половина всіх пасажирських перевезень столиці Росії припадає на частку Московського метрополітену. Московське метро - це ціле підземне місто, де мільйони москвичів проводять велику кількість часу.


метро

Але чи всі ми знаємо правду про метро? Нездорову атмосферу, особливо в години пік, думається, відзначав кожен пасажир. Але справа не тільки в тисняві і величезному скупченні народу.

У всьому світі використовується штучна вентиляція в підземках. У Москві ж такої системи немає і вентиляція, якщо її можна так назвати, природна. Тобто повітря переганяється за рахунок руху вагонів. Повітря в метро не менш забруднений, ніж на поверхні, так як фільтри на вентиляційну камеру можна поставити тільки якщо повітря нагнітається примусово, в московському метро ж ситуація інша.

Дихати в метро стає все важче, не рідко пасажири непритомніють і відчувають нездужання. Причина в тому, що московське метро застаріло - коли будували метрополітен на сучасний потік не розраховували. Спочатку метрополітен повинен був пропускати 2-3 мільйони чоловік в день. Сьогодні ця цифра становить 12-14 мільйонів. Це число неухильно зростає, тому якщо не вжити заходів ситуація посилиться.
Немає у московському метро ні кондиціонерів, ні вентиляторів, ні іонізаторів повітря ... Хоча раніше були вентилятори, які розташовувалися під сидінням і включалися машиністом при необхідності. Але і ця система у нас не прижилася - вандали просто постійно скручували ці вентилятори.

Є в метро ще одна біда - пил, разом з якою в організм потрапляє близько 40% шкідливих речовин. Через повітрозабірники в метро летить пісок, сажа від автомобілів, виробничі відходи, реагенти, якими взимку посипають вулиці.

Не менш важлива проблема - рівень шумів в метро. Відомо, що Московський метрополітен - один із найбільш гучних в усьому світі. А це далеко не позитивно позначається на здоров'ї та самопочутті. Дослідження, що проводяться на самих гучних станціях показали, що рівень шуму там на третину перевищує допустимі норми.

Звичайно, не так давно з'явилися нові склади «Русич», які не такі гучні, наближені до європейських зразків, мають примусову вентиляцію, але все ж далеко не ідеальні. Тим більше, що таких вагонів поки що надто мало, щоб проблема була хоча б частково вирішена. Більшість московських вагонів старі - стукають і скриплять на ходу. На думку експертів, 30-40 хвилин в день, проведених у вагонах старого типу, достатньо щоб нашкодити здоров'ю.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: