Смертна кара за шкідливі продукти

Share on Facebook

 

Влада Китаю посилила заходи контролю виробництва і розповсюдження неякісної їжі. Винуватців масових отруєнь продуктами харчування будуть страчувати без права на відстрочку вироку.


смертна кара

Може, нам саме час перейняти китайський підхід?

Смертна кара, як заявила влада КНР, насамперед чекає на виробників, чия продукція стала причиною масових отруєнь, особливо зі смертельними випадками. Мова йде про промислову їжу, що містить небезпечні речовини або є зараженою небезпечними інфекціями. Крім того, буде посилено кримінальне покарання для чиновників, які беруть хабарі й покривають подібні злочини.

Один з найгучніших скандалів на тему харчової безпеки трапився в КНР ще в 2008 р. Шість грудних немовлят загинули, і більше 300 000 малюків важко отруїлися місцевими молочними сумішами. У їхньому складі виявили величезні дози небезпечної речовини меламіну. Недобросовісні виробники додають його в молоко, щоб створити видимість високого вмісту білків. Два головних винуватця трагедії тоді були страчені.

Що нас ріднить із Китаєм, так це гостра проблема неякісної їжі. Щоразу відправляючись у магазин, ми відчуваємо себе, як сапери на мінному полі.

На відміну від Китаю, в Україні – інша крайність. У нашій країні немає взагалі жодної відповідальності за подібні злочини. Тобто, по суті, отруювати людей можна безкарно.

Висновок: ми не вміємо відстоювати свої споживчі права. Фахівці наполягають, що чим активніше ми будемо це робити, тим швидше ситуація зрушиться з мертвої точки.

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 11 (12)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: