Груша забезпечить організм залізом

Share on Facebook

 

Груші - одні з найкорисніших ласощів, про деякі властивості яких ви навіть не здогадувалися. Вони багаті біоактивними речовинами: містять цукри (глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни А, В1, В2, Е, Р, РР, С, каротин, фолієву кислоту, катехіни, пектини, мінеральні солі заліза, марганцю, йоду, кобальту, міді, калію, молібдену, кальцію, дубильні речовини, клітковину.


груша

Завдяки тому, що в груші фруктози більше, ніж глюкози (а як відомо, фруктоза не вимагає для засвоєння в організмі інсуліну), цей фрукт корисний при порушенні функції підшлункової залози. Тому свіжі й сушені груші, а також напої з них включають у дієти при ожирінні та цукровому діабеті.

Груша сприяє виведенню з організму важких металів і токсинів. М'якоть груші легше перетравлюється організмом, ніж м'якоть яблук. При захворюваннях печінки, холециститі, гастриті дві з'їдені вранці груші позбавлять болів і печії, ліквідують дискомфорту у кишечнику.

Відвари, компоти з сушеної груші багаті танінами, що володіють в'язким ефектом, що корисно при розладах кишечнику. Свіжі груші містять досить грубі харчові волокна, що підсилює кишкову перистальтику, тому при розладах їх їсти не варто. А от при запорах груші з компоту потрібно з'їдати обов'язково.

Багато в груші макро- і мікроелементів: наприклад, заліза, необхідного для синтезу здорових кров'яних клітин. Тому рекомендується вживати груші при швидкій стомлюваності, запамороченні, прискореному серцебитті, що виникають при посиленому фізичному навантаженні, а також при втраті апетиту, поганому загоєнні тканин і навіть при чутливості до холоду - все це симптоми нестачі заліза в організмі.

У м'якоті груші втримується багато іонів калію, без достатньої кількості яких не можна уявити нормальне функціонування серця й м'язів, адже іони калію відповідають в організмі за регенерацію клітин. Груша дуже корисна для серця взагалі й при порушеннях серцевого ритму зокрема. До того ж при недостачі калію сповільнюється ріст тканин, з'являється нервозність, безсоння, спостерігається прискорене серцебиття через ослаблення серцевої діяльності, підвищується рівень холестерину в крові. До речі, що ароматніша груша, то більша її користь, особливо для серця.

Грушеві компоти корисні також при запальних захворюваннях сечовивідних шляхів - цей напій підвищує діурез, благотворно діє на сечовий міхур і нирки.

Якщо ви зібралися схуднути, не забувайте, що груші мають низьку енергетичну цінність (у 100 г груші в середньому міститься 42 ккал.) і рекомендуються в різних дієтах.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: