Названо найдорожчі в світі сорти кави

Share on Facebook

 

Хочете справити враження на своїх гостей? Подайте їм чашечку ароматної кави, а між справою скажіть по секрету, що вони зараз п'ють найдорожча кава у світі.


кава

Серед найдорожчих в світі напоїв одну з лідируючих позицій утримує кава сорту Kopi Luwak. Родом ця рідкісна, з незвичайним смаком кава з Індонезії, її плантації розташовані на островах Ява, Суматра і Сулавеси. Kopi перекладається з індонезійського як "кава", а Luwak - дрібний звір, завдяки якому і з'являється на світ цей унікальний напій. Виготовляється один з найдорожчих сортів кави в світі дуже незвичайним, проте натуральним способом.

Азіатські пальмові ціветті - маленькі звірятка, що нагадують щось середнє між кішкою і тхором, із задоволенням поїдають кавові плоди у такій кількості, що не встигають їх належним чином перетравлювати.

Знаючи про таку особливість пальмових циветт, спритні індонезійці збирають їх екскременти, вимивають з них цілі кавові зерна, висушують, обсмажують і ...продають по 300-400 дол за кілограм. Після "обробки" цивета кава набуває неповторний аромат вершкового масла, нуги і меду, і настільки ж приголомшливий смак.

Любителі всього ексклюзивного оцінять і каву Hacienda La Esmeralda - унікальний сорт, що вирощується на панамських плантаціях. Ціна - 104 дол за фунт. Кавові дерева цього сорту носять привабливу назву "гейша", але до японських жриць сорт не має ніякого відношення. Просто район, де ростуть ці кавові дерева, називається Геша. Букву "й" додали прозорливі власники плантацій, бажаючи привернути інтерес до продукту, а заодно і підвищити його ціну.

Третє місце за вартістю займає кава Island of St.Helena Coffee Company, що росте на плантаціях в Африці. В якості елемента рекламної кампанії виробник використав той факт, що Наполеон, який проживав під час заслання неподалік від тих місць, обожнював місцеву кава. Вартість сорту становить близько 80 дол за фунт. Збереглися і висловлювання Бонапарта щодо підбадьорливого напою: "Міцна кава мене воскрешає. Вона приносить мені тепло, дивовижну енергію і біль, в якій укладено задоволення. Мені подобається страждати більше, ніж не страждати".

Також слід зазначити каву Blue Mountain, яка росте на території Ямайки. Саме цей сорт є улюбленим напоєм Джеймса Бонда та королеви Великобританії.Вартість Blue Mountain становить близько 50 дол за фунт.

Однак наука не стоїть на місці. Американські ентузіасти винайшли ще один сорт кави - звуковий. Вчені стверджують, що діяльність мозку можна стимулювати звуками різного типу. Вони пропонують використовувати бадьорий, стимулююий аудіозапис, який називають не інакше як Coffee Replacement - "замінник кави".

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: