Дні Сонця вперше в Україні

Share on Facebook

 

У 2011 р. до Європейських Днів Сонця приєдналася й Україна, провівши його у Києві 21 травня за підтримки посольства Швейцарії в Україні та Державного агентства екологічних інвестицій України.


день сонця

Організатор Дня Сонця, інформаційний центр «Зелене досьє», залучив до святкування не лише фахівців з енергетики, а й етномузикантів, акторів і художників. Учасниками першого в Україні Дня Сонця стали відвідувачі столичного Експоцентру: дорослі й діти, фахівці з питань енергетики і туризму, виробники органічної продукції, просто відпочивальники та гості Києва. Так, спільними зусиллями різних людей та організацій знання про можливості сонячної енергетики входить у повсякденне життя звичайної людини.

А людина може дуже багато, якщо прагне оживити свої мрії. До святкування приєднався почесний гість – власник сонячного таксі, засновник навколосвітньої гонки «Zero Emissions Race», Луїс Палмер. Цей швейцарець вперше у світі здійснив навколосвітню подорож на унікальному автомобілі, що живиться від сонячної енергії. Його мета – показати людям усього світу, на що здатна сонячна енергетика.

До речі, День Сонця відбувся в рамках Міжнародної виставки-фестивалю «Еко-Відпочинок 2011», упродовж якого вже традиційно було презентовано безліч органічних продуктів, зокрема чудові соки, джеми, сиропи, сухофрукти і смачні смажені кабанчики від ТМ «Пан Еко».

Один із засобів розповсюдження ідеї доступності сонячної енергії – Європейські Дні Сонця, які вперше було проведено у 2002 р. в Австрії, а вже цього року – у 18 країнах Європи. Організатори та учасники українського заходу впевнені, що цей крок – початок могутнього руху за енергетику нового покоління. Галузь альтернативних джерел енергії є перспективною, розвиваючись у всьому світі.

Україна має прекрасні умови для розвитку сонячної енергетики. Наша країна наразі входить до п’ятірки держав світу (Україна, США, Японія, Німеччина, Китай), які володіють найпотужнішим науково-технічним та технологічним потенціалом для розвитку цієї галузі. Завдяки сприятливим географічним умовам сонячні системи, розташовані в Україні, здатні виробляти енергію протягом усього року.

 

Валерія Вольвач


Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: