Авто їздитимуть на віскі

Share on Facebook

 

Індустрія виробництва віскі вже незабаром може отримати новий продукт, який зовсім не буде пов’язаний із галасливими пиятиками, а навпаки позитивно слугуватиме людству.


віскі

Учені з Единбургу, що в Шотландії, у серпні 2010 р. подали офіційну заявку на патент нового біопалива, виготовленого з субпродуктів виробництва віскі, яке можна використовувати навіть у звичайних автомобілях, не пристосованих спеціально для такого пального.

Нове біопаливо є результатом двохрічних досліджень з використанням двох головних субпродуктів процесу виготовлення віскі – барди та дробини, з яких отримали бутанол, який вважають новим класом біопалива, що може дати на 30% більше енергії, ніж уже звичний етанол.

Щорічно виробництво віскі отримує 1,6 млрд л барди та 187 тис. тонн дробини як відходів. Такі об’єми мають величезний потенціал заповнити всі автозаправки новим біопаливом поряд із традиційним бензином, – стверджують учені.

Офіційні кола ЄС зазначають, що рівень продажу біопалива на території ЄС може сягнути 10% від загальної кількості споживаного пального вже до 2020 р., новий же вид пального допоможе Шотландії досягти мети – отримати енергетичну незалежність і зберегти навколишнє середовище.

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12 (13)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: