Жук-шкідник з Центральної Америки поширюється Україною

Share on Facebook

 

Один з основних сільгосп-шкідників американського континенту Кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) поширився по Україні до Збруча.


жук-шкідникПро це повідомили в Державній інспекції з карантину рослин по Тернопільській області.

"Кілька років кукурудзяний жук був поширений тільки на Закарпатті – перелетів туди з Угорщини. Однак йому вдалося подолати Карпати, і зараз він поширений у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. Минулого року його виявили у Підволочиському районі – через Збруч він межує з Хмельниччиною. Зв'язувалася з тамтешніми спеціалістами – казали, що поки в себе не знайшли", — повідомила завідувач Тернопільської обласної карантинної лабораторії Держінспекції з карантину рослин Ганна Ваврик.

Батьківщина кукурудзяного жука – Центральна Америка. В Європі його вперше побачили на полях біля аеропорту Сербського Бєлграда в 1992-му. Припускають, що жук попав сюди разом з озброєнням, яке транспортували з Америки літаками. До цього часу шкідник поширився в 18 країн Європи.

В держінспекції з карантину повідомляють, що наразі популяція жука невелика, і не завдають значної шкоди посівам кукурудзи. Однак, Український клімат є сприятливий для його розмноження, відповідно небезпека його поширення по нашій країні – велика.

"Яйця кукурудзяного жука, які самка відкладає в землю, витримують 10 градусів морозу. Залишаються живими навіть після затоплені на 10 днів. Личинки, які з'являються навесні, можуть серйозно пошкодити рослину кукурудзи, або й повністю знищити її, обгризши корінь", — розповіла Ганна Ваврик. 

Аби зупинити поширення кукурудзяного жука фермерів зобов'язують робити сівозміни на полях – там де один рік росла кукурудза, наступні три роки садити чи сіяти злакові чи коренеплоди. Знищити шкідника, можна оприскуючи поля пестицидами. Аби не допустити виходу личинок з яєць, поля після збору кукурудзи радять переорювати – в такому випадку більша ймовірність, що вони загинуть від морозу.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: