Як уберегтися від сонячних та теплових ударів

Share on Facebook

 

Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло наступає перегрівання.


Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.

Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей лікарі радять уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин). Також треба носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів, на пляж одягати легке взуття. Обов’язково захищати голову від сонця панамами, хустками, парасольками. Для захисту очей використовувати козирки та окуляри від сонця.

Крім того, треба пам’ятати правила поведінки на пляжі в сильну спеку. Треба чергувати відпочинок на піску або каменях впродовж 10-15 хвилин із плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин – для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин – для дітей з 13 років і старше). Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі використовувати тіньові навіси.

Коментарі (1)
1Неділя, 31 липня 2011, 15:18
Ivan
Помірність в усьому - ось головний девіз. Не забуваймо, що в ці спекотні дні до лікарів більшає потік пацієнтів, котрі скаржаться на "протилежний бік медалі" - недить, застуду, ГРВІ.
http://www.dniprowazirka.com.ua/page.php?c=2084
Тож не ризикуймо, уникаймо крижаної води з морозильника, не зловживаймо вентиляторами та кондиціонерами, не спімо на протягах. Помірність і ще раз помірність. Крім того, спека невдовзі мине.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: