Індія запровадила обов’язкове маркування ГМО

Share on Facebook

 

З 1 січня 2013 р. в Індії продукти, що містять у складі ГМ-інгредієнти, підлягають обов’язковому маркуванню.


642

У законі про правила метрології від 2011 р., який набув чинності з початку 2013 р., зафіксовано: «Кожна упаковка продукту, який містить ГМО, повинна мати маркування «ГМ» у верхній частині своєї лицьової сторони». Таке нововведення є результатом довготривалої боротьби споживачів. Проте той спосіб, у який це було зроблено, розчарував індійських активістів.

Активний захисник прав споживачів Беджон Місра коментує, що згадане є чудовим кроком уряду назустріч споживачам, проте це було зроблено без будь-якої підготовки: й досі невідомо, як саме нове правило буде впроваджено у життя, або як це правило відобразиться на етикетках продуктів із вмістом ГМО, що були імпортовані з інших країн, або у який спосіб порушники будуть переслідуватися цим законом. Більше того, простий друк літер «ГМ» на упаковці не слугуватиме жодній з цілей, оскільки люди можуть легко сплутати їх з акроміном «грам». Беджон Місра наполягає, щоб етикетка містила обов’язковий надпис «продукт містить ГМО».

Шівані Шах з організації «Greenpeace» також наголошує, що в Індії немає жодних спеціалізованих лабораторій для тестування продуктів харчування на вміст ГМО. Громадська координаційна рада споживачів уже написала меморандум до Міністерства у справах споживачів із стурбованістю, що нове правило на один рядок не слугуватиме жодним цілям, доки у законі не буде зафіксовано гранично допустимого вмісту ГМО у продуктах харчування і не буде визначено конкретних цілей, завдань і обов’язків виконавчих установ.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 03-05 (27)' 2013

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: